Vandens šildytuvai ir talpos
Vandens šildytuvai | Boileriai - Platus pasirinkimas.
Vandens šildytuvai (boileriai) - ✓ patikimi ✓ ekonomiški. Pamirškite ilgą karšto vandens laukimą. Išsirinkite kompaktišką variantą internetu ir sutaupykite
Vandens šildytuvai – ką reikia žinoti renkantis?
Rinkoje galima rasti šiuos vandens šildytuvų tipus – elektriniai, mažatūriai, momentiniai, kombinuoto ir netiesioginio šildymo, dujų kolonėlės. Kuris geresnis, greičiau sušildo vandenį, kuris efektyvesnis, ekonomiškesnis?
Pasirinkimas priklauso nuo daugelio dalykų – nuo būsto tipo (butas, namas, ar sodo namelis), nuo įrenginio naudojimo dažnumo, nuo žmonių skaičiaus (karštu vandeniu naudosis vienas žmogus, šeima su vaikais, o gal kelios šeimos), galiausiai, nuo to, kokia yra įrengta šildymo sistema (miesto termofikatas, dujinis katilas, šilumos siurblys ar kt.).
Situacijų yra daugybė, ir kiekvienai iš jų parenkamas tinkamiausias šildytuvo tipas.
Kada rinktis elektrinį vandens šildytuvą?
Elektriniai vandens šildytuvai šildo vandenį elektros pagalba. Jie būna įvairaus tūrio, o populiariausi yra 80-125 litrų talpos, kurie patenkina vidutinės, 3-4 asmenų šeimos poreikius.
Kur montuojami elektriniai šildytuvai?
- Kai kuriuose senos statybos namuose, kuriuose šildymui naudojamas miesto termofikatas, o vanduo tiekiamas tiktai šaltas.
- Sodybos, vasarnamiai, poilsiui skirti namai pajūrio zonoje, kur gyvenama tik šiltuoju sezonu ir nėra įrengtos visavertės šildymo sistemos.
- Visur, kur nėra galimybės vandens pašildyti pagrindinio, namą šildančio katilo pagalba.
Kada rinktis kombinuotą vandens šildytuvą?
Kombinuoti vandens šildytuvai yra tie, kuriuose vanduo šildomas keletu skirtingų būdų. Paprastai, tai yra elektra ir dar vienas arba du alternatyvūs šildymo šaltiniai.
Kur montuojami kombinuoti šildytuvai?
Jie idealiai tinka namuose, kur šaltuoju sezonu vanduo šildomas nuo bendro šildymo katilo, o šildymo sezonui pasibaigus ar sugedus šildymo katilui, yra šildomas elektra. Tai reiškia, kad vanduo gali būti šildomas ir tiesioginiu būdu, t. y. elektra, ir netiesioginiu būdu - nuo šildymo katilo, šilumos siurblio ar saulės energijos, kolektoriaus pagalba.
Kombinuoto šildymo vandens šildytuvai dar būna ir greitaeigiai, kai vidinis šilumokaitis, per kurį teka šildymo sistemos vanduo, yra padidinto ploto. Greitaeigiai šildytuvai šiek tiek brangesni, tačiau vanduo yra pašildomas ne per valandą ar per dar ilgesnį laiko tarpą o per keliolika minučių. Dėl šios priežasties, dažnu atveju užtenka ir mažesnio tūrio, kas automatiškai reiškia ir mažesnius šilumos nuostolius.
Kada rinktis mažo tūrio vandens šildytuvus?
Mažo tūrio vandens šildytuvais laikomi tie, kurių talpa yra nuo 5 iki 20 litrų.
Kam jie skirti?
- Sodo nameliams, užmiesčio sodyboms, kur būnama retai, o vandens suvartojama nedaug.
- Viešosios paskirties įstaigose, kur tereikia kartais išplauti kavos puodelį ar nusiplauti rankas.
- Virtuvėse, kurios nutolę nuo pagrindinio šildymo katilo, todėl čia patenka jau atvėsęs vanduo.
Kokie yra mažo vandens šildytuvo privalumai?
- Užima nedaug vietos, galima sumontuoti paprastoje spintelėje po kriaukle ar virš jos.
- Taupoma energija.
Kada rinktis momentinius vandens šildytuvus?
Momentiniai vandens šildytuvai neturi talpos vandeniui – čia įrengtas itin aukšto galingumo kaitinimo elementas, vanduo tekėdamas per šilumokaitį yra sušildomas iki nustatytos temperatūros ir paduodamas vartotojui. Ekonominiu požiūriu, tai vieni ekonomiškiausių šildytuvų, atitinkančių A klasės energijos taupymo standartą, tačiau jų našumas nedidelis – priklausomai nuo modelio, gali siekti iki 5 litrų per minutę.
Kur įrenginėjami momentiniai vandens šildytuvai?
- Ten, kur vandens poreikis nedidelis, o vanduo naudojamas suplauti indus ar nusiplauti rankas
- Tik tose patalpose, kur yra didelio galingumo elektros prievadas
Kokie yra momentinio vandens šildytuvo privalumai?
- Vandens pašildoma tiek, kiek reikia konkrečiu momentu.
- Nėra eikvojama energija palaikyti talpoje esančio vandens temperatūrai.
- šildytuvai yra vieni ekonomiškiausių ir atitinka A klasės energijos taupymo standartą.
Kada rinktis netiesioginio šildymo vandens šildytuvus?
Netiesioginio šildymo vandens šildytuvas pats vandens nešildo, vanduo patenka į talpą šildomas kitų, išorinių šilumos šaltinių. Pavyzdžiui, vandenį šildo kieto kuro ar dujų katilas, šilumos siurblys ir pan.
Ką reikia žinoti apie tokių šildytuvų specifiką?
- Šie modeliai gaminami su vienu ar dviem šilumokaičiais, skirtais pajungti skirtingus vandens šildymo šaltinius, pavyzdžiui, dujinį katilą ir šilumos siurblį.
- Kai kuriuose boileriuose yra jungtys, į kurias galima sumontuoti elektrinius šildymo elementus, naudojamus, kaip rezervinius šilumos šaltinius, tada, kai pagrindinis šaltinis, pvz. šilumos siurblys arba saulės kolektorius, nepajėgia patenkinti šilto vandens poreikio. Tokius boilerius taip pat renkasi žmonės, kurie yra įsirengę saulės elektrines, kai šiltuoju metų laiku vandenį dažnai šildo elektra.
Kada rinktis dujinę kolonėlę?
Dujinė kolonėlė yra rečiau sutinkamas karšto vandens paruošimo būdas. Jos veikimo principas panašus, kaip dujų katilo, išskyrus tą momentą, kad kolonėlė nešildo patalpų.
Kada reikalinga dujų kolonėlė?
- Senos statybos namuose, dažnai pastatas apšildomas miesto termofikatu, o vanduo paduodamas tik šaltas ir jį pašildyti reikia patiems gyventojams. Šildymas elektra yra brangus ir ne visada įmanomas, kai elektros įvadas yra nepakankamos galios, ir nėra galimybės jos padidinti. Tokiu atveju lieka bene paskutinis pasirinkimas - dujų kolonėlė.
- Dujų kolonėlę taip pat galima naudoti sodybose, pajūrio nameliuose ir visur, kur nėra galimybės šildyti vandens nuo pagrindinio šildymo katilo.
Elektriniai kaitinimo elementai ir kiti priedai
Priedai reikalingi, norint netiesioginio tipo vandens šildytuvą paversti kombinuotu. Pvz. jei vanduo šildomas kieto kuro katilo pagalba, šaltajam sezonui pasibaigus, jums reikės ieškoti kito, alternatyvaus vandens šildymo šaltinio. Tokiu atveju, į šildytuvą montuojamas elektrinis kaitinimo elementas (tenas) ir jo dėka šildomas vanduo. Tenai taip pat reikalingi ir kitu atveju – kai kurie vandens šildytuvai komplektuojami be tenų, kad vartotojas galėtų savo nuožiūra pasirinkti, kokios galios jam reikia.
Kaitinimo elementai būna kelių tipų – TPK, TJ, R ir SE. Jie skiriasi flanšo diametru, tipu (įsukamas arba flanšinis) ir kontaktuojantis su vandeniu ar ne. Elemento tipas yra nurodytas boilerio techninėse specifikacijose – jei keičiate nusidėvėjusį elementą nauju arba nusprendėte esamą elementą pakeisti galingesniu, įsitikinkite, kokio tipo tenas jums reikalingas.
Atsarginės boilerių detalės
Eksploatuojant vandens šildytuvą, jums gali prireikti atsarginių detalių. Pavyzdžiui magnio anodo, kurį rekomenduojama atnaujinti kas 2 ar 4 metus. Pasitaiko, kad sugedo darbinis ar avarinis termostatai. Būna jog apkalkėjo flanšas ir nepavykus jo nuvalyti, greičiausiai teks jį pakeisti nauju o tuo pačiu prireikės ir flanšo tarpinės. Bet kuriuo, mūsų asortimente, jūs visada rasite bet kurią atsarginę detalę.
Prieš perkant, visuomet rekomenduojama pasitarti su mūsų specialistais nes ne retas atvejis, kai įsigijus atsarginę detalę pasirodo jog jos visai nereikėjo nes priežastis buvo kita. Pas mus patarimas nekainuoja o sutaupyti galite.
Gamintojai
Dažnai vartotojai klausia, kurio gamintojo produktą rinktis. Paslaptis yra paprasta – nesvarbu kurio. Įvairūs gamintojai - Dražice (Čekija), Bosch (Vokietija), Buderus (Vokietija) – pozicionuoja save skirtingai, o prekės ženklas siejamas su skirtingomis vertybėmis. Tačiau tokių produktų, kaip vandens šildytuvai, gamyba yra griežtai reglamentuojama, čia nėra daug vietos improvizacijai, todėl visų gamintojų produktai iš esmės vienodi ir visi atitinka ES nustatytus kokybės bei saugumo reikalavimus. Jei gaminiu yra prekiaujama kelis dešimtmečius (būtent tokiais ir prekiaujame) tai jau vien šis faktas daug ką pasako, tad labiau vertėtų atkreipti dėmesį į prekės technines charakteristikas o ne į logotipą.
Patogios pirkimo sąlygos
Visos prekės su garantija
Visoms prekėms esančioms mūsų asortimente, taikoma gamintojo arba įstatymų nustatyta nustatyta garantija.
Patogus apmokėjimas
Jūsų patogumui - galite išsirinkti Jums patogų atsiskaitymo būdą. Atsiskaityti galite bankiniu pavedimu, elektronine bankininkyste, fizinėje parduotuvėje, kurjeriui atvežus prekes. Taip pat galimas pirkimas lizingu.
Papildomos paslaugos
Mūsų meistrai nepaliks Jūsų nežinioje. Atliekame projektavimo, montavimo paslaugas, pirminį įrangos paleidimą ir reikalingus profilaktikos darbus, garantinį, ir pogarantinį aptarnavimą.