Į ką atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvą - boilerį?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vandens šildytuvą - boilerį? />

2022/04/01

Prasidedant šiltajam sezonui, išjungus namų ir būstų šildymą, visu aktualumu iškyla, jei dar neišspręstas, klausimas – kaip pašildyti buityje naudojamą vandenį? Liaudyje vandens šildytuvai dažnai vadinami tiesiog boileriais. Kokie būna vandens šildytuvai - boileriai, ką apie juos vertėtų žinoti, kaip pasirinkti tinkamiausią, ir nepadaryti klaidų? Kokios svarbiausios ekonomiškai efektyvaus ir techniškai patikimo šildytuvo savybės? Kuo ypatingi Čekijoje gaminami Dražice vandens šildytuvai ir kodėl verta rinktis būtent juos?

Į kokius tris klausimus reikia sau atsakyti, norint išsirinkti kokybišką vandens šildytuvą?

Vandens šildytuvas (boileris) perkamas ne vienam sezonui, todėl, prieš pirkdami, atsiminkite tris esminius klausimus, į kuriuos reikia atsakyti – ar šildytuvas atsparus korozijai, ar pasižymi gera termoizoliacija, ar kaitinimo elementas apsaugotas nuo sąlyčio su vandeniu?

Atsparumas korozijai – viena iš svarbiausių kokybiško šildytuvo charakteristikų, kadangi šildytuvui pradėjus rūdyti iš vidaus, jį neišvengiamai tenka keisti. Čekiški Dražice vandens šildytuvai ir karšto vandens talpos (boileriai) yra apsaugoti viduje unikalia CrystalEnamel antikorozine danga, sukurta bendradarbiaujant su žinomu emalės gamintoju Wendel (Vokietija). Ši danga yra higieniškai švari, todėl tinkama nuolatiniam kontaktui su geriamuoju vandeniu, be to, skirtingai nei nerūdijantis plienas, CrystalEnamel yra atspari korozijai, netgi esant kietam ir chloruotam vandeniui, kuris skatina korozijos procesus.

Geros termoizoliacinės savybės reiškia mažus šilumos nuostolius. Laikant pašildytą vandenį tam skirtoje talpoje, šilumos nuostoliai bus minimalūs, jo temperatūrai palaikyti bus naudojama mažiau energijos, o vartotojas, savo ruožtu, sutaupys. Dražice šildytuvuose naudojamas unikalus termoizoliacinis mišinys Thermogen4, ketvirtoji Dražice izoliacinių putų karta, sukurta bendradarbiaujant su žinoma chemijos produktų gamintoja Covestro (Vokietija) siekiant sumažinti šilumos nuostolius. Naudojamas unikalus mišinys pritaikytas šildytuvams. Jo savybės atitinka visas dabartines ir ateities šildytuvų savybes Thermogen4 išsiskiria geromis termoizoliacinėmis savybėmis, vientisumu, atitinka griežčiausius ES ekologinius reikalavimus ir taip prisideda apsaugant atmosferą ir aplinką. Daugiau apie šią technologiją skaitykite čia.

Patvarus kaitinimo elementas reiškia, kad šildytuvu be didesnių rūpesčių naudositės ilgą laiką. Vandens šildytuvų savininkai susiduria su problema, kad, praėjus tam tikram laikui, tenka keisti nebeveikiantį kaitinimo elementą. Kaip pakeisti kaitinimo elementą žiūrėkite čia. Dražiče šildytuvuose naudojamas elektrinis kaitinimo elementas Ceramicsolutions, kuris yra ypatingai atsparus. Jis tiesiogiai nekontaktuoja su vandeniu, nes yra talpinamas į flanšinį indą, kurio paviršius padengtas emaliu (kaip ir vidinė šildytuvo talpa). Tai visais atvejais prailgina vandens talpos tarnavimo laiką, ypač esant kalkėtam vandeniui. Dražice yra šio šildymo sprendimo pradininkė, o savo gaminiuose šią technologiją naudoja daugiau kaip 50 metų.

Kokio tipo šildytuvą pasirinkti?

Rinkoje galima rasti šiuos vandens šildytuvų tipus – elektrinio, kombinuoto ir netiesioginio šildymo modelius, o šie dar yra išskiriami į tūrinius ir pratekančio vandens, kitaip dar vadinamus momentiniais. Tūriniai klasifikuojami pagal talpinamo vandens kiekį. Nors galima įsigyti nuo 5 iki 1000 litrų talpos šildytuvų, tačiau buitiniams vartotojams aktualiausi yra 50 – 200 litrų modeliai. Taip pat, šildytuvai yra skirstomi į pastatomus ant grindų ir kabinamus ant sienos, kaip ir į vertikalius bei horizontalius.

Kai namuose pagrindinis šildymas vykdomas kieto kuro katilu, rinkitės elektrinį arba kombinuoto šildymo modelius, kadangi vasarą, kai ir taip karšta, vargu ar norėsite kurti kieto kuro katilą vandeniui šildyti. Jei šildotės dujomis – galima rinktis ir netiesioginio šildymo modelius, kadangi vargu ar vanduo bus šildomas elektra, kai tai galima padaryti dujinio katilo pagalba, nes taip bus pigiau. Vis tik jei tokios galimybės nėra, belieka anksčiau aprašyti modeliai

Kada rinktis elektrinius šildytuvus

Elektriniai vandens šildytuvai paprastai montuojami ten, kur nėra galimybės pajungti vandens šildytuvo prie pagrindinio, namą apšildančio šildymo katilo. Jie ypač tinkami butuose ar sodo nameliuose. Nors galima rinktis didesnio ar mažesnio tūrio, populiariausi vis tik yra 80 – 125 litrų šildytuvai, kadangi jie pilnai patenkina vidutinės šeimos, susidedančios iš 3-4 asmenų, poreikius.

Kada rinktis kombinuotus šildytuvus

Kombinuoti vandens šildytuvai – tie, kuriuose vanduo šildomas keletu skirtingų būdų, elektra ir dar vienu arba dviem alternatyviniais šilumos šaltiniais. Tai universalus modelis, tinkantis visiems gyvenimo atvejams. Jie tinka namuose, kur šaltuoju sezonu vanduo šildomas nuo bendrojo šildymo katilo, o šildymo sezonui pasibaigus ar sugedus šildymo katilui, galima šildytis ir elektra. Kombinuoto šildymo vandens šildytuvai dar būna greitaeigiai, kai vidinis šilumokaitis, per kurį teka šildymo sistemos vanduo, yra padidinto ploto. Jie brangesni, tačiau vanduo yra pašildomas ne per 50 – 90 min., o per 14 – 28 min. (laikas priklauso nuo tūrio), todėl dažnai užtenka mažesnės talpos modelio, kas reiškia mažesnius šilumos nuostolius.

Kada rinktis mažo tūrio vandens šildytuvus

Tiems, kam 50, 80 ar daugiau litrų vandens yra per daug, siūlomi mažo tūrio vandens šildytuvai. Jie yra nuo 4,6 iki 20 litrų talpos. Jie naudojami ten, kur kartais tenka suplauti indus ar tiesiog nusiplauti rankas – tai gali būti sodo nameliai, sodybos ar visuomeninės paskirties pastatai. Tam tikrais atvejais, mažo tūrio boileriai montuojami prie kriauklės, jei virtuvė yra pernelyg nutolusi nuo pagrindinio šildytuvo, o kraną pasiekiantis vanduo būna jau atvėsęs. Mažo tūrio vandens šildytuvai neužima daug vietos, boileryje yra palaikomas šiltas vanduo, tačiau dėl nedidelės talpos, nėra švaistoma energija.

Kada rinktis momentinius vandens šildytuvus

Momentinių vandens šildytuvų veikimo principas yra kitoks nei įprastinių – jie neturi talpos vandeniui, tačiau čia įrengtas itin aukšto galingumo kaitinimo elementas. Vanduo teka per šilumokaitį, yra sušildomas iki reikalingos temperatūros ir paduodamas vartotojui. Vandens pašildoma tiek, kiek reikia konkrečiu momentu, nėra eikvojama energija palaikyti talpoje esančio vandens temperatūrai. Nors techniškai talpoje esančiam vandeniui nieko nenutinka, kai kurie vartotojai džiaugiasi, kad vanduo paduodamas „šviežias.“ Elektra naudojama tik vandens vartojimo metu, todėl šie šildytuvai yra vieni ekonomiškiausių ir atitinka A klasės energijos taupymo standartą. Dražice momentiniai vandens šildytuvai yra įvairūs – skirti vienam arba keliems taškams aptarnauti, skirtingo galingumo, visi paprastai ir lengvai valdomi.

Kada rinktis netiesioginio šildymo vandens šildytuvus

Netiesioginio šildymo vandens šildytuvų modelių principas yra panašus į kombinuoto tipo modelius, tačiau jie yra skirti šildyti vandenį nuo šildymo katilo, kad ir kokiu kuru jis būtų kūrenamas, nuo šilumos siurblio ar pasitelkiant saulės kolektorius. Kai kurie jų turi jungtį ar net kelias, į kurias galima įstatyti pasirinktą elektrinį kaitinimo elementą – tiek keramikinį, kuris neturi kontakto su vandeniu, tiek standartinį. Dažniausiai jie montuojami tik kaip rezervinis šilumos šaltinis, jei pagrindinis nepajėgia patenkinti šilto vandens poreikio. Tai aktualu tiems, kas naudoja šilumos siurblius ar saulės kolektorius.

Žinoma, yra daugybė kitokių vandens šildytuvų modelių variacijų, kurių kiekvienas išsiskiria savo unikaliomis savybėmis, o geriausias būdas išsiaiškinti, kokį modelį išsirinkti ir kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius, yra tiesioginis bendravimas su pardavėju.

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą? />

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Augant dujinių katilų  paklausai ir pasiūlai labai nesunku pasimesti pasirinkimų gausoje. Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei de&sca...

2018/12/31

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

2022/05/11

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas />

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas

Dujos ir kiti energijos šaltiniai vis brangsta, tačiau ekonomiškesnis jų naudojimas leidžia ženkliai sumažinti išlaidas. Nenuostabu, kad šild...

2017/12/06