Vandens šildytuvų Dražice priežiūra | skirta meistrams

Vandens šildytuvų Dražice priežiūra | skirta meistrams />

2023/11/03

Kaip ir bet kuriai įrangai, taip ir ir vandens šildytuvams, norint jog tinkamai funkcionuotų ir tarnautu ilgus metus yra būtina priežiūra. Vandens šildytuvų talpą reikia reguliariai valyti, tikrinti magnio anodo, flanšinio įdėklo būklę. Kaip tai padaryti galite pažiūrėti gamintojo pateiktą filmuotą medžiagą arba paskaityti šį neilgą aprašymą.

 

Video pateikiamas tekstas yra anglų kalba tačiau jūs galite pasirinkti lietuviškus titrus.

1. Atjunkite vandens šildytuvą nuo elektros grandinės.

2. Iš talpos išleiskite vandenį.

Uždarykite vandens tiekimo sklendę ir iš talpos išleiskite vandenį, atsukdami išbėgimo sklendę. Išleisdami vandenį, būtinai atidarykite vandens maišytuvo čiaupą ir jo rankenėlę pasukite taip, kad iš jo bėgtu šiltas vanduo. Tuomet vanduo tekės iš talpos o ne iš vandentiekio sistemos. Palaukite kol vanduo nustos tekėti.

Iš talpos išleiskite vandenį

3. Atjunkite elektros instaliaciją.

Atsukite elektros instaliacijos dangtelio varžtus ir atjunkite elektros laidus taip, kad vėliau galėtumėte išimti keramikinį kaitinimo elementą ir flanšinį įdėklą, kuriame patalpintas kaitinimo elementas.

Atjunkite elektros instaliaciją

4. Nuimkite flanšinį įdėklą.

Pirmiausia iš gilzės išimkite avarinio ir darbinio termostatų jutiklius. Po to išimkite keramikinį kaitinimo elementą ir atsukę flanšo veržles atsargiai ištraukite įdėklą. Vandens šildytuvo apačioje padėkite talpą vandens likučiams subėgti ir nešvarumams, kuriuos rasite talpoje sudėti.

Nuimkite flanšinį įdėklą

5. Išvalykite vandens šildytuvo talpą.

Išėmus flanšinį įdėklą, išvalykite talpą nuo joje susikaupusių nešvarumų. Išplaukite vidinę talpą vandeniu.

Išvalykite vandens šildytuvo talpą

6. Šildytuvo būklės įvertinimas.

Įvertinkite magnio anodo ir emalės sluoksnio būklę. Jei reikia, įsukite naują magnio anodą (Daugiau informacijos apie magnio anodą, kaip jį patikrinti ir pakeisti galite paskaityti čia). Nuvalykite flanšinį įdėklą ir angą į kurią įstatomas įdėklas.

Šildytuvo būklės įvertinimas

7. Įstatykite ir priveržkite flanšinį įdėklą.

Į flanšinę angą įstatykite įdėklą ir priveržkite tokia tvarka, kaip pavaizduota paveikslėlyje. Prieš įstatant įdėklą, būtinai pakeiskite flanšo tarpinę naują.

Įstatykite ir priveržkite flanšinį įdėklą

8. Priešinga tvarka nei buvo išardyta, sumontuokite elektrinę dalį.

Įstatykite ir pritvirtinkite kaitinimo elementą. Į jutiklių gilzę įstatykite termostatų jutiklius. Įstatydami jutiklius, pirmiausia juos viena su kitu suglauskite ir tuomet įkiškite į gilzę iki pat galo, galiausiai juos fiksuojant guminiu fiksatoriumi, kad neiškristu. Priveržkite elektros instaliacijos uždengimo dangtelį.

9. Talpos pripildymas vandeniu. Galutiniai veiksmai.

Pirmiausia atsukite šilto vandens čiaupą. Tai labai svarbu, kad nebūtų hidraulinio smūgio. Užsukite vandens išleidimo sklendę ir atsukite šalto vandens padavimo sklendę. Iš šilto vandens čiaupo turi pradėti bėgti vanduo. Čiaupą laikykite atsuktą iki to momento, kai iš jo vanduo pradės bėgti tolygia srove. Tuomet talpa yra pilnai pripildyta. Ir tik tuomet galima įjungti elektrinį šildymą.

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą? />

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Augant dujinių katilų  paklausai ir pasiūlai labai nesunku pasimesti pasirinkimų gausoje. Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei de&sca...

2018/12/31

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

2022/05/11

Boilerio gedimai ar tiesiog montavimo ir eksploatacijos klaidos? />

Boilerio gedimai ar tiesiog montavimo ir eksploatacijos klaidos?

Vandens šildytuvai, kitaip dar vadinami boileriai, sutinkami ne vienuose namuose. Tai – paprastas ir ekonomiškas būdas užtikrinti karšto vanden...

2020/08/31