Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

2022/05/11

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto šildymo elektra privalumų sąrašas išties ilgas – nedideli sistemos įrengimo kaštai, minimali priežiūra, automatiškas valdymas, aukštas efektyvumas bei palankumas aplinkai. Pasirinkus tinkamo galingumo kokybišką elektrinį katilą, ilgus metus būsite užtikrinti dėl komforto.

Pozityvūs atsiliepimai apie elektrinius katilus

Elektrinio katilo įrengimo kaštai yra gana nedideli tiek dėl pačio katilo kainos, tiek dėl jam nereikalingos sudėtingos infrastruktūros. Ženkli pinigų suma sutaupoma jau pirminiame namo projektavimo bei įrengimo etape, mat pasirinkus elektrinį šildymą namo plotas išnaudojamas efektyviau – kompaktiškas elektrinis katilas gali būti pakabintas bet kuriose pagalbinėse patalpose drauge su rekuperacijai ir vėdinimui skirtais prietaisais. Šildymui naudojant elektrą nevyksta degimo procesas, dėl to nereiks įrengti ir kaminų sistemos. Paties elektrinio katilo kaina taip pat yra kur kas mažesnė, ją lyginant su kitais šildymo katilais bei šilumos siurbliais.

Ne mažesnis elektrinių katilų privalumas yra jų universalumas, mat šis sprendimas neriboja kitų šildymo sistemos komponentų pasirinkimo. Prie elektrinio katilo gali būti pajungtas tiek grindinis šildymas, tiek radiatoriai.

Itin paprasta elektrinio katilo priežiūra užtikrina laisvę mėgautis komfortu, neskiriant savo laiko šildymo katilo valymui, neskiriant ypatingo dėmesio profilaktiniams patikrinimams prieš sezoną bei kitiems priežiūros darbams. Įsirengus modernius patalpų termostatus šildymo sistema veiks automatiškai ir nuolat palaikys optimalią patalpų temperatūrą. Pakeitus nustatymus patalpose temperatūra gali pasikeisti per keletą minučių, nes elektriniai katilai yra mažiau inertiški, nei kiti šildymo katilai.

Dėl automatinio veikimo bei galimybės sistemą valdyti nuotoliniu būdu elektrinis šildymas yra itin patrauklus aktyviems, dažnai keliaujantiems žmonėms. Beje, būtent dėl šių privalumų elektriniai katilai dažnai pasirenkamas, kaip itin efektyvus ir patogus būdas šildyti poilsiui skirtą būstą.

Modernių namų šildymas elektra – ekonomiškas sprendimas

Prieš priimant sprendimą dėl būsto šildymo elektra, svarbu suskaičiuoti bei įvertinti ne tik sistemos įrengimo kaštus, bet ir paties šildymo kainą. Elektra yra švarus ir ekologiškas energijos šaltinis, tačiau šiuo metu tai taip pat ir vienas iš brangiausių šildymo būdų. Antra vertus, galutinė šildymo kaina priklauso ne tik nuo pasirinkto energijos šaltinio, bet ir nuo pastato būklės, o taip pat nuo kitų aplinkybių. Pavyzdžiui, vargu, ar ekonomiška investuoti į sudėtingas ir brangias šildymo sistemas sodyboje ar vasarnamyje, kur šaltuoju metų laiku bus apsilankoma tik retkarčiais.

Šildymui naudojamo kuro arba elektros kainos skirtumai bus tuo reikšmingesni, kuo žemesnė yra pastato energetinė klasė. Senesnės statybos, B ar C energetinės klasės pastatų šildymas, suprantama, visada bus brangus. Tokius namus šildant elektra „į orą“ būtų paleidžiamos išties didelės pinigų sumos. Visai kita situacija, kai elektrinis katilas įrengiamas modernios statybos, aukščiausią ++A energetinę klasę atitinkančiame pastate. Tokie namai yra beveik pasyvūs, todėl ir šildymo poreikis nedidelis. Šiuo atveju, net pasirinkus sąlygiškai brangesnį šildymą elektra, tai bus ekonomiškesnis sprendimas nei investicijos į itin brangius šilumos siurblius ar kitas sudėtingas šildymo sistemas, kurių atsipirkimui gali prireikti daugiau nei dešimtmečio.

Dar vienas efektyvus būdas sumažinti šildymo elektra kaštus yra pasinaudojimas alternatyviais energijos šaltiniais, pavyzdžiui, kai ant namo stogo yra įrengti saulės kolektoriai.

Kokio galingumo elektrinį katilą rinktis

Vienas svarbiausių elektrinio katilo charakteristikų yra jo galingumas. Kokio galingumo šildymo katilo reikia konkrečiam pastatui paprastai apskaičiuoja specialistai kompleksiškai įvertinę namo ir langų varžą, patalpų aukštį, šildymo sistemos tipą ir kitus techninius parametrus.

Bendrai orientacijai galima naudoti ir supaprastintą standartinę formulę, kuomet skaičiuojama, kad 10 m2 šildymui reikalinga 1 kW galia. Taigi, 100 m2 ploto aukštos energetinės klasės pastatui, neturinčiam nestandartinių architektūrinių sprendimų, turėtų pakakti 10 kW galingumo elektrinio šildytuvo. Priklausomai, nuo pastato sandarumo galima pridėti šiek tiek rezervo. Specialistai rekomenduoja verčiau įsigyti šiek tiek aukštesnės galios elektrinį katilą, nes jo galingumas gali būti sumažintas. Priklausomai nuo katilo tipo galingumas gali būti moduliuojamas kas 1, 2 ar 2,3 kW. Savo ruožtu, įsigijus nepakankamai galingą katilą, nebūtų galimybės padidinti jo galią.

Namo elektros įvadas – svarbi detalė

Renkantis elektrinį katilą svarbu įvertinti ne tik, kokios galios reikia efektyviam pastato apšiltinimui, bet ir žinoti kokio galingumo elektros įvadas yra name. Specialistams tenka susidurti su situacijomis, kuomet tik įsirengus elektrinį katilą pastebima, kad jo galingumas yra ženkliai didesnis, nei elektros įvado galia. Pavyzdžiui, įsirengus 14 kW galios elektrinį katilą tikrai gali kilti problemų, jei į namą ateinančio įvado galia tik 9 kW.

Prieš apsilankydami pas šildymo sistemų pardavėjus, pasitikslinkite kokio galingumo yra elektros įvadas bei, esant poreikiui, įvertinkite galimybes jį padidinti. Tiesa, verta turėti omenyje, kad galite įsigyti didesnės galios šildymo katilą ir pradėti jį naudoti ankščiau, nei bus padidinta elektros įvado galia. Tokiu atveju, laikinai sumažinkite katilo galingumą, kad nekiltų nepatogumų naudojantis kitais elektros prietaisais.

Įrengimą patikėti profesionalams

Vienas iš elektrinių katilų privalumų yra nesudėtingas jo įrengimas. Toks katilas paprastai neturi jungties su vandentiekio įranga, nes buitiniam vartojimui efektyviau yra įrengti atskirą vandens šildytuvą - boilerį. Sumontuoti elektrinį katilą galima ir savarankiškai, jei turite tokių žinių ir gebėjimų tačiau elektros pajungimą būtina patikėti sertifikuotam meistrui, nes kitu atveju rizikuojate netekti garantijos. Gamintojo suteiktas elektrinio katilo garantinis aptarnavimas taikomas būtent nuo pajungimo dienos, bet ne vėliau kaip praėjus vieneriems metams nuo įsigijimo datos.

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą? />

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Augant dujinių katilų  paklausai ir pasiūlai labai nesunku pasimesti pasirinkimų gausoje. Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei de&sca...

2018/12/31

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas />

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas

Dujos ir kiti energijos šaltiniai vis brangsta, tačiau ekonomiškesnis jų naudojimas leidžia ženkliai sumažinti išlaidas. Nenuostabu, kad šild...

2017/12/06

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

2022/05/11