Sistemų priežiūra ir plovimas

Ar esate susidūrę su situacija jog mokate daug o gaunate mažai?
Daugelis žmonių, gyvenančių savo namuose, anksčiau ar vėliau susiduria su situacija, kai reikia kažką daryti su šildymo ar vandentiekio sistemą. Pas vienus sugedo katilas. Pas kitus, dėl kažkokių tai priežasčių, šildymo sistema nebefunkcionuoja taip gerai, kaip anksčiau – radiatoriai nebešildo pakankamai, šildomos grindys šaltesnės ir norint pasiekti tą pačią temperatūrą reikia padidinti šilto vandens srautą į jas. Tai tiesiogiai susiję su papildomomis finansinėmis išlaidomis. Ar tai būtų įrangos taisymas o gal net ir keitimas į naują. Ar padidėjusios energijos sąnaudos pasiekti tai pačiai patalpos temperatūrai. Viskas kainuoja.

Kodėl taip nutinka?
Atsakymas paprastas – vanduo cirkuliuojantis sistemose dažniausiai yra skirtingos cheminės sudėties. Nuo to priklauso koks bus poveikis o jis visada yra ir dažniausiai tikrai ne teigiamas. Užkalkėja vamzdžiai, šilumokaičiai, vandens maišytuvai ir pan.

Ar galima to išvengti ir kaip?
Jei planuojate įsirengti šildymo sistemą, būtinai pasirūpinkite, kad ji būtų ne tik tinkamai sumontuota, bet ir apsaugota atitinkamomis cheminėmis priemonėmis. Jei šildymo sistema pas Jus jau kurį tai laiką veikia, esamą situaciją reikia įvertinti ir priklausomai nuo gautų rezultatų imtis konkrečių veiksmų. Dažniausiai tokiu atveju reikia išplauti šildymo sistemą. Po to, priklausomai nuo cheminės vandens sudėties, užpildyti sistemą atitinkamos sudėties skysčiu.

Kas gali tai atlikti?
Nors visos cheminės priemonės yra saugios ir sertifikuotos, plovimo įrangą nėra labai sudėtinga, visais atvejais rekomenduojama, kad visus darbus atliktų specialistai. Jie nustatys cheminę vandens sudėtį. Parinks tinkamas chemines medžiagas ir kiekį. Turės tinkamą įrangą sistemos plovimui. Viską atliks greitai ir kvalifikuotai.