Patalpos termoreguliatorių pagrindinių charakteristikų aprašymas

Patalpos termoreguliatorių pagrindinių charakteristikų aprašymas />

2018/09/11

Patalpos termoreguliatorius - tai prietaisas skirtas valdyti šildymo katilus taip, kad patalpoje būtų palaikoma nustatyta temperatūra, atsižvelgiant į savaitės dienas ir valandas.

Jis montuojamas patalpoje, kurios temperatūrą norime valdyti katilo pagalba, kadangi įrenginys yra sujungiamas su katilu.
Norint išsirinkti tinkamiausią patalpos termoreguliatorių reikia žinoti jų charakteristikas ir savybes, todėl trumpai jas apžvelgsime.

1. Sujungimo su katilu būdas:

a) Laidu. Šiuo atveju tarp katilo ir reguliatoriaus reikia nutiesti laidą;
b) Radijo bangomis. Nereikalingas laidas tarp katilo ir termoreguliatoriaus. Termoreguliatorių sudaro du blokai: siųstuvas, montuojamas patalpoje ir imtuvas, montuojamas prie katilo, kuris laidu sujungiamas su katilu;
c) Wi-Fi. Plačiajuostis radijo ryšys, kitaip žinomas, kaip "Wi-Fi". Viskas taip pat, kaip ir radijo bangomis tik dar yra galimybė termostatą valdyti telefonu. T. y. kokia Jūsų patalpų temperatūrą yra Jūs galite matyti ir valdyti telefonu.

2. Valdymo būdas:

a) „ON/OFF“ - termoreguliatorius reguliuodamas katilą jį pilnai įjungia arba išjungia, katilo galingumas nemoduliuojamas. Šie termoreguliatoriai gali būti prijungiami praktiškai prie bet kokių katilų;
b) „eBus“ - termoreguliatorius reguliuodamas katilą gali moduliuoti katilo galingumą. Taip pasiekiamas maksimalus ekonomiškumas. Galimos papildomos funkcijos: šilto buitinio vandens ruošimo valdymas, katilo būsenų rodymas termoreguliatoriuje ir kitos. Termoreguliatoriai gali būti prijungiami tik prie tų katilų, prie kurių jie yra pritaikyti.

3. Programavimas:

a) Neprogramuojamas - termoreguliatorius visą laiką palaiko vieną nustatytą patalpos temperatūrą;
b) Programuojamas - yra galimybė įvesti laiko programą, kurioje yra nurodoma, kokios temperatūros mes pageidaujame, skirtingais paros intervalais.  Programavimo galimybėms apibūdinti naudojamos šios sąvokos:
3.1. Paros intervalų skaičius - tai paros intervalų skaičius, kuriems galima įvesti skirtingas temperatūras;
3.2. Skirtingų nustatomų temperatūrų skaičius - parodo kiek skirtingų temperatūrų galima priskirti skirtingiems paros intervalams (prieš užšalimo funkcijos temperatūra neskaičiuojama).
3.3. Paros intervalo nustatymo žingsnis - tai mažiausias laikas, kurį gali tęstis paros intervalas;
3.4 Temperatūrų nustatymo žingsnis - parodo kokiu tikslumu gali būti nustatyta pageidaujama temperatūra.

4. Temperatūrų reguliavimo ribos

Parodo iš kokio diapazono galima pasirinkti nustatomas temperatūras.

5. Temperatūros jautrumas

Parodo į kokį mažiausią temperatūros pasikeitimą reaguoja patalpos termoreguliatorius valdydamas katilą.

6. Maitinimas:

a) Baterijomis;
b) Nuo katilo (kai naudojamas „eBus“ tipo termoreguliatorius, su katilu jungiamas laidu).

Termoreguliatoriai gali būti pritaikytas, dujiniams katilams, elektriniams katilams, kieto kuro katilams, granuliniams katilams, skysto kuro katilams ir šilumos siurbliams. Nesvarbu ar naudojate grindinį šildymą ar radiatorius, termostatai kiekvienu atveju padeda taupyti energiją ir tuo pačiu išlaidas skirtas patalpų šildymui.

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą? />

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Augant dujinių katilų  paklausai ir pasiūlai labai nesunku pasimesti pasirinkimų gausoje. Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei de&sca...

2018/12/31

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas />

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas

Dujos ir kiti energijos šaltiniai vis brangsta, tačiau ekonomiškesnis jų naudojimas leidžia ženkliai sumažinti išlaidas. Nenuostabu, kad šild...

2017/12/06

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

2022/05/11