Ką reikia žinoti apie mechaninius vandens filtrus

Ką reikia žinoti apie mechaninius vandens filtrus />

2022/07/29

Namus pasiekiančio švaraus vandens reikšmė dažnai įvertinama tik sutrikus jo tiekimui arba pastebėjus nepageidaujamų priemaišų. Dažniausiai nerimaujama dėl vandenyje ištirpusių įvairių cheminių junginių, galinčių pakenkti sveikatai, tačiau vanduo gali būti užterštas ir mechaninėmis dalelėmis, dėl kurių vanduo praranda skaidrumą. Tokį drumstą vandenį nemalonu naudoti maistui, be to, jis padaro daug žalos vandens maišytuvams, indaplovėms, skalbimo mašinoms ir kitai buitinei technikai, kuriai reikalingas vanduo. Apdairus sprendimas – pasirūpinti vandens filtrais ir neturėti jokių problemų dėl užteršto vandens.

Mechaninis filtras būtinas visuomet, o cheminis – tam tikrais atvejais

Geriamojo vandens filtrai skirstomi į dvi grupes – cheminius ir mechaninius. Cheminiai filtrai yra skirti iš vandens išvalyti jame ištirpusius nepageidaujamus cheminius junginius – chlorą, geležį, nitratus, nitritus ir kt. Tokie filtrai įrengiami tik ištyrus vandenį ir nustačius, kurių medžiagų kiekiai viršija leistinas normas. Savo ruožtu, mechaniniai vandens filtrai turi būti įrengti prie kiekvieno vandens įvado, nes tiek miesto vandentiekio, tiek gręžinio vanduo gali turėti smėlio, molio, geležies ir kitų mechaninių priemaišų.

Miestuose, kol vanduo pasiekia gyventojus, jis įveikia ilgą kelią įvairios būklės vamzdynu. Vandens tėkmė pakelia rūdžių daleles, purvą ir kitas vamzdžių sienelių apnašas. Tokios taršos problema ypač aktuali miestiečiams, gyvenantiems senesnės statybos namuose su nerenovuotais vamzdynais. Miesto vandentiekio tvarkymo darbai taip pat ne išsyk užtikrina geresnę vandens kokybę – daugeliui miestiečių pažįstama situacija, kuomet laikinai atjungus vandenį, po to kurį laiką iš čiaupo bėga drumzlinas skystis.

Savo valdose įrengtų gręžinių vanduo taip pat nėra apsaugotas nuo mechaninės taršos, nes jame dažnai aptinkama smėlio bei molio dalelių. Visas aptartas kietąsias daleles iš vandens pašalina ties įvadu įrengti mechaniniai vandens filtrai. Daugiabučiuose ir kituose namuose, kuriuos pasiekia centralizuotai paruoštas karštas vanduo, mechaniniai filtrai turi būti įrengti ir ant šalto, ir ant karšto vandens įvado vamzdžių. Jei bute nėra galimybių įsirengti filtrų ant vandens įvadų, verta apsvarstyti galimybę juos sumontuoti bent prieš svarbesnius įrenginius.

Mechaniniai ir cheminiai filtrai vienas kito nedubliuoja, nes atlieka skirtingas funkcijas. Kaip ir minėta, skirtingai nei cheminiai, mechaniniai filtrai turi būti įrengti ties kiekvienu vandens įvadu. Jie užtikriną pirminį vandens valymo etapą, be kurio tinkamai neveiks ir cheminiai filtrai. Tais atvejais, kai pastarieji būna įrengti neužtikrinus mechaninių priemaišų pašalinimo, jiems nebegalioja garantinis aptarnavimas.

Efektyvus veikimas, ilgaamžiškumas ir paprasta priežiūra

Mechaninius filtrų veikimo principą būtų galima palyginti su sieteliu, kuris nepraleidžia stambesnių priemaišų. Tiesa, tokių filtrų sietelio tankis matuojamas mikronais (1 mikronas – 0,001 milimetro), taigi jis skirtas sulaikyti net itin smulkias, plika akimi nepastebimas daleles. Mechaniniuose filtruose sietelio funkciją atlieka skirtingų frakcijų smėlio užpildas, pro kurį teka vanduo. Užpildas suveikia, kaip barjeras ir sulaiko skirtingų dydžių vandenyje netirpių medžiagų daleles.

Mechaninio vandens filtro sulaikyti nešvarumai lieka filtro apačioje, iš kur juos paprasta išplauti. Pavyzdžiui, Honeywell mechaninius filtrai praplaunami tiesiog atsukus kranelį ir nuleidus maždaug litrą vandens, su kuriuo drauge nubėgs ir nešvarumai. Taigi, filtro išvalymui neprireiks nei specialių žinių, nei kokių nors įrankių. Dėl paprastos savo konstrukcijos bei galimybės lengvai pašalinti nešvarumus mechaniniai filtrai efektyviai atlieka savo funkciją ilgus metus.

Visą filtrų eksploatavimo laiką nereikės pirkti jokių papildomų elementų. Tuo šie filtrai skiriasi nuo vis rečiau naudojamų kasetinių filtrų taip pat skirtų iš vandens valyti mechanines priemaišas. Pastarieji filtrai kurį laiką buvo patrauklūs dėl savo nedidelės kainos. Vis tik, mažas pradines investicijas lydi ne tokie maži kasetinių filtrų eksploatavimo kaštai, nes kasetes reikia keisti kas dvi savaites. Laiku neišvalytas kasetinis filtras gali pats tapti vandens taršos šaltiniu, nes jame ima veistis mikrobai ir rizikuojama apsinuodyti. Savo ruožtu, įsirengdami mechaninius vandens filtrus investuojama į saugų, efektyvų ir ilgalaikį sprendimą.

Pažangūs sprendimai vertinantiems komfortą

Komfortą vertinantiems žmonėms rekomenduojama įsirengti reversinio prasiplovimo funkciją turinčius mechaninius vandens filtrus. Pažangi reversinio prasiplovimo sistema veikia automatiškai ir greitai bei efektyviai praplauna filtrą, tam sunaudodama nedidelį vandens kiekį. Įsirengus tokį filtrą jam nebus reikalinga jokia papildoma priežiūra ir būsite užtikrinti, kad jūsų namus pasiekia švarus vanduo.

Prie reversinių mechaninių filtrų papildomai sumontavus elektrinę pavarą galima užtikrinti, kad filtras automatiškai prasiplautų nustatytais laiko intervalais. Toks sprendimas būna aktualus maitinimo įstaigose, gamybinę veiklą vykdančiuose cechuose bei kitais atvejais, kai yra poreikis kontroliuoti mechaninio filtro automatinį prasiplovimą ir užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą.

Nuo nuosėdų ir korozijos saugo antikalkinis filtras

Vandenyje visada yra ištirpusių mineralų, kurie nekeičia geriamo vandens kokybės. Šios medžiagos tampa problema ilgainiui nusėsdamos ant įvairių paviršių, turinčių sąlytį su vandeniu. Nepatogumų ar net sistemos gedimų gali sukelti ilgainiui susiformavęs kalkių sluoksnis ant vandentiekio vamzdžių sienelių, šildymo įrangos, maišytuvų ir buitinės technikos. Šios problemos galima išvengti įsirengus antikalkinį filtrą – JPS (jonų poliarizacijos sistema) įrenginį, skirtą fiziniam ir galvaniniam vandens valymui. Šis, ant vamzdžio montuojamas prietaisas sukuria besisukančią vandens srovę, kuri pakeičia mineralų struktūrą ir tokiu būdu apsaugo nuo nuosėdų susidarymo. Patentuoti antikalkiniai filtrai gali net iki 76% sumažinti vandenyje susidarančių kalkių kiekį. Juos įsirengus ženkliai prailginsite šildymo įrangos ir buitinės įrangos tarnavimo laiką.

Investicijos į vandens kokybę ir švarą visada atsiperka, nes tai yra investicija visų pirma į savo sveikatą. Ne mažiau aktualus ir vandentiekio, šildymo sistemų bei buitinės technikos tarnavimo laiko prailginimas. Jei dvejojate, kuris mechaninis vandens filtras tinkamiausias jūsų name, nedvejodami pasikonsultuokite su Aqua Jazz specialistais, kurie padės įvertinti poreikius bei parekomenduos konkrečiu atveju tinkamiausius mechaninius arba antikalkinius vandens filtrus.

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą? />

Kaip pasirinkti tinkamą dujinį katilą?

Augant dujinių katilų  paklausai ir pasiūlai labai nesunku pasimesti pasirinkimų gausoje. Šiandien rinkoje yra siūloma daugiau nei de&sca...

2018/12/31

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas />

Kondensacinis katilas taupo šilumos išlaidas

Dujos ir kiti energijos šaltiniai vis brangsta, tačiau ekonomiškesnis jų naudojimas leidžia ženkliai sumažinti išlaidas. Nenuostabu, kad šild...

2017/12/06

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą />

Specialistų rekomendacijos renkantis elektrinį katilą

Galimybe įsirengti elektrinį katilą dažniausiai susidomi vartotojai, ieškantys efektyvaus, ekologiško bei patogaus namų šildymo būdo. Būsto ...

2022/05/11