Granuliniai katilai Atmos

Firma Atmos gamina kelių rūšių katilus, kuriuos galima kūrenti granulėmis. Trumpai papasakosime kuo skiriasi šie katilai ir kaip išsirinkti sau tinkamą. Pagrindinis kriterijus renkantis katilą yra kuro tipas, kurį planuojate naudoti. Galimi šie variantai: 
1. Katilai skirti kūrenti tik granulėmis. Tai modeliai D14P, D21P, D25P, D31P.
2.Katilai, kurių pagrindinis kuras yra granulės, o kaip pagalbinis kuras gali būti naudojamos malkos*. Tai modeliai D15P, D20P, D30P D45P. Norint pakeisti kuro rūšį reikia išmontuoti (sumontuoti) granulių degiklį.
3.Katilai, kurių pagrindinis kuras gali būti arba granulės arba malkos. Tai modeliai DC15EP, DC18EP, DC25EP, DC32EP. Norint pakeisti kuro rūšį nereikia atlikti jokių veiksmų.
4. Katilai, kurių pagrindinis kuras gali būti malkos arba granulės. Tai modeliai DC18S, DC25S, DC32S ir AC25S, kuriame galima kūrenti ir juodąją anglį. Norint pakeisti kuro rūšį reikia išmontuoti (sumontuoti) granulių degiklį.
 
Trumpai apibūdinsime kiekvieną paminėtą katilų tipą.
Modeliai D14P, D21P, D25P, D31P. Tai pats pigiausias variantas, jei planuojame kūrenti tik granulėmis.
Modeliai D15P, D20P, D30P D45P. Tai brangesnis variantas kūrenant granulėmis, bet yra privalumas tas, kad esant reikalui, katilą galima kūrenti malkomis. Norint katile deginti malkas, reikia išmontuoti granulių degiklį ir jo vietoje sumontuoti apsauginį dangtį. Norint vėl kūrenti granulėmis reikalingi priešingi katilo pakeitimai
Modeliai DC15EP, DC18EP, DC25EP, DC32EP. Tai patys brangiausi katilai. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad keičiant naudojamo kuro rūšį (malkos ar granulės), nereikia atlikti jokių katilo pakeitimų. Be to, pakeitus granulių degiklį į atitinkamą, katilą galima pritaikyti dirbti su skystu ar dujiniu kuru. 
Modeliai DC18S, DC25S, DC32, AC25S. Tai katilai suprojektuoti kūrenti malkas, naudojant dujų generacijos principą, kuriuos galima pritaikyti kūrenti granulėmis. Norint, katilą pritaikyti granulių kūrenimui, reikia vietoje katilo viršutinių dūrelių sumontuoti dūris, kurios pritaikytos granulių degiklio montavimui (komplektai S0532 arba S0533). Tai ypač geras spendimas tiems, kurie jau turi įsigiję ir naudoja šiuos katilus.
 
Reikalinga įranga.
Norint kūrenti granulėmis neužtenka vien katilo, reikalinga papildoma įranga. Tai yra: granulių degiklis, granulių padavimo konvejeris, granulių talpa. Papildomai galima prijungti automatinį pelenų šalinimo įrenginį. Trumpai aprašysime kaip pasirinkti šiuos įrenginius.
Degikliai. Atmos siūlo dviejų tipų degiklius: A25 (kodas H0014) - ir A45 (kodas H0015). Degikliai A25 skirti katilams iki 25 kW galingumo, o degikliai A45 - katilams iki 48 kW galingumo.
Konvejeriai. Skirstomi pagal diametrą ir ilgį. 75 mm diametro konvejeriai skirti degikliams A25, o 80 mm - degikliams A45. Konvejerio ilgis parenkamas priklausomai nuo granulių talpos dydžio ir atstumo iki katilo. 
 
* čia kalbama apie malkas, kurių drėgnumas yra 12% - 20%, o kaloringumas 15 - 18 MJ / kg

 

Be raštiško UAB "AQUA JAZZ" sutikimo, straipsnius patalpintus elektroninėje parduotuvėje www.e-aquajazz.lt kopijuoti draudžiama.