Plieniniai radiatoriai
Plieniniai radiatoriai – ką reikia žinoti ir kaip pasirinkti tinkamą?
Rinktis radiatorius, bei radiatorių armatūrą naujai įrengiamam, renovuojamam arba remontuojamam būstui – atsakingas žingsnis, nuo kurio priklausys ne tik būsto estetika, bet ir jūsų pačių ir kitų asmenų komfortas. Kokie yra dažniausi klausimai, kylantys pirkėjams, ir kokie yra svarbiausi dalykai, kurios reikia žinoti?
Ką rinktis – Purmo ar Kermi?
Dažnai vartotojai klausia, kurio gamintojo produkciją rinktis. Plieninių radiatorių gamyba yra griežtai reglamentuojama, o produkcija atitinka standartus ir yra praktiškai identiška.
Tiek Purmo (Lenkija), tiek Kermi (Vokietija) yra plieninių radiatorių gamintojai, turintys nepriekaištingą reputaciją. Abu gamintojai buvo vieni pirmųjų, kurie atėjo į Lietuvos rinką ir sėkmingai čia įsitvirtino.
Pajungimas – apatinis, renovacijos ar šoninis?
Radiatoriaus pajungimo tipas priklauso nuo to, kokiame pastate jis bus montuojamas.
Šoninis pajungimo tipas skirtas senos statybos namams, kuriuose stovas eina per visus aukštus, o radiatorius jungiasi prie stovo iš šono.
Radiatorius su apatine jungtimi yra skirtas naujos statybos namams, kur stovas estetikos sumetimais yra paslėptas, nematomas, o vanduo į radiatorių patenka per mažai matomas jungtis iš apačios.
Renovacinis pajungimas yra šoninis pajungimas su standartiniu 50 cm atstumu tarp vienos ir kitos jungties, taikomas tada, kai name atliekama renovacija.
Aukštis ir ilgis – kaip pasirinkti tinkamą?
Įprastiniai gyvenamosioms patalpoms skirti radiatoriai yra 50-60 cm aukščio, tačiau radiatorių yra įvairiausių dydžių, skirtų pačioms įvairiausioms patalpoms.
Kavinėse arba restoranuose palei langus gali būti montuojami iki 3 m ilgio radiatoriai. Jei norima, kad sienų neužstotų pašaliniai objektai, mažiausiai matomoje vietoje galima įrengti aukštą, 90 cm, bet nedidelio pločio radiatorių.
Mažoms patalpoms, pvz. vonios kambariui arba WC, skirti 30 cm x 40 cm radiatoriai.
Galingumas – kaip neapsirikti?
Orientacinis galingumo skaičiavimas yra toks – 1 m2 yra reikalingas 100 W galingumas, esant vidutinei šilumnešio temperatūrai 70 °C. Faktiškai, galingumas priklauso nuo daugelio kitų parametrų, tokių kaip patalpų dydis ir aukštis, patalpų paskirtis, langų skaičius ir kryptis, sienų šiluminė varža.
Vienu esminių faktorių yra šilumnešio temperatūra. Priklausomai nuo šildymo šaltinio, šilumnešio temperatūra gali būti nuo 50 °C, naudojant naujos kartos kondensacinius katilus, iki 90 °C, naudojant kieto kuro katilus.
Ką reiškia skaičiai 11, 22, 33?
Kiekvieno radiatoriaus viduje yra vandens sekcijos ir oro cirkuliaciją skatinančios grotelės, kurių skaičius svyruoja nuo vienos iki trijų. Kuo daugiau vandens sekcijų, tuo radiatorius, paprastai kalbant, storesnis ir tuo galingesnis, ir priešingai – to paties galingumo vienos sekcijos radiatorius užima kur kas didesnį plotą.
Esant numatytam galingumui, sekcijų skaičius leidžia rinktis norimo dydžio radiatorių – kas nori, kad radiatorius nekristų į akis, renkasi trijų sekcijų mažesnį, o kas nori didesnio šildymo efektyvumo, renkasi vieno sekcijos, bet didesnio ploto radiatorių.
E-aquajazz.lt elektroninės parduotuvės asortimente rasite jau per daug metų profesionalų atrinktą, ir klientų įvertintą asortimentą: šildymo katilai: dujiniai, elektriniai, skysto kuro, granuliniai, kieto kuro; šilumos siurbliai: oras/oras, oras/vanduo, geoterminis; grindinis šildymas, kondicionieriai, boileriai, rekuperatoriai, kaminai, gyvatukai, saulės kolektoriai ir kita šildymo ir santechnikos įrangą.
Rinkitės, konsultuokitės ir mėgaukitės geriausiu rezultatu.