Radiatoriai ir priedai
Radiatorių išsirinkimo gidas
Plieniniai radiatoriai yra lengvi, atsparūs išorės poveikiui, užima nedaug vietos ir yra vieni populiariausių. Radiatoriai skirstomi pagal pajungimo prie šildymo sistemos būdą, aukštį, ilgį, galingumą bei tipą, kuris nusako vandens sekcijų ir grotelių skaičių.
Gamintojai - Kermi (Vokietija) ir Purmo (Lenkija)?
Lietuvoje, vieni populiariausių yra Kermi (Vokietija) ir Purmo (Lenkija) gaminami plieniniai radiatoriai, kurie užima didelę rinkos dalį. Tiek Kermi, tiek Purmo buvo vieni pirmųjų, kurie atėjo į Lietuvos rinką, įgijo nepriekaištingą reputaciją ir sėkmingai čia įsitvirtino.
Kuo skiriasi Kermi ir Purmo gaminami radiatoriai? Radiatorių gamyba griežtai reguliuojama, todėl skirtumų iš esmės nėra ir negali būti. Tiek vieni, tiek kiti radiatoriai gaminami Europos Sąjungoje ir atitinka visus ES numatytus saugumo, energetinio efektyvumo ir aplinkosauginius reikalavimus.
Kada ir koks tinkamiausias radiatoriaus pajungimas prie šildymo stovo?
- šoninis,
- apatinis,
- renovacinis.
Šoninis pajungimas naudojamas senesnės statybos namuose, kur vamzdis eina per butus nuo viršaus iki apačios ir prie radiatoriaus šildymo sistema prijungiama iš šono.
Apatinio pajungimo tipas naudojamas naujos statybos namuose, kur vamzdžiai estetikos sumetimais paslėpti, ir jungiami prie radiatoriaus iš apačios.
Renovaciniu pajungimu vadinamas šoninio pajungimo tipas su standartiniu 50 cm atstumu tarp abiejų jungčių, toks pajungimas naudojamas renovuojamuose namuose.
Kokį radiatoriaus dydį rinktis?
Radiatoriaus dydis gyvenamosiose patalpose paprastai būna 50 cm aukščio ir iki 1-1,2 m ilgio. Mažesni, 40 cm ir 30 cm radiatoriai skirti vonios ir tualeto patalpoms. Didelėms patalpoms apšiltinti naudojami aukšti (iki 90 cm) arba ilgi (iki 3 m) radiatoriai. Tačiau vienodo standarto nėra nes kiekviena patalpa yra skirtingų matmenų, su skirtingu langų skaičiumi ar aukščiu iki palangės. Idealu kai po kiekvienu langu yra po radiatorių.
Kokį radiatoriaus galingumą rinktis?
Supaprastintai kalbant, radiatorių galingumas skaičiuojamas 100W / 1m². Paprastai radiatorių galingumą apskaičiuoja projektuotojai, nes tikslūs skaičiai priklauso nuo patalpos dydžio, paskirties, langų skaičiaus, šilumnešio temperatūros ir kitų faktorių.
Šilumnešio temperatūra yra skirtinga, priklausomai nuo to, kas naudojama – miesto termofikatas, kieto kuro katilas, nekondensacinis arba kondensacinis kuro katilas ir kt. Imant vidutinę šilumnešio temperatūrą, 70C, galite apskaičiuoti, kokio galingumo radiatoriaus jums reikia – pavyzdžiui, 17m3 kambariui reikės 1700W galingumo radiatoriaus.
Vandens sekcijų skaičius – ką tai reiškia?
Prie kiekvieno radiatoriaus modelio rasite dviženklį skaičių, pvz. 11, 22, 33 – pirmasis skaitmuo žymi vandens sekcijų, antrasis konvekcinių grotelių skaičių. Kuo vandens sekcijų daugiau, tuo radiatorius, paprastai kalbant, storesnis. Konvekcinės grotelės yra tarp vandens sekcijų įrengtos konstrukcijos, kurios įkaista skatina oro cirkuliaciją radiatoriaus viduje. Oras sušyla, kyla aukštyn, ir pro viršutinę radiatoriaus dalį patenka į išorę, ir taip padidina šildymo efektyvumą.
Kas liečia vandens sekcijas, taisyklė paprasta – to paties galingumo trijų sekcijų radiatorius yra mažesnis, ne taip krinta į akis ir yra estetiškai patrauklesnis, vienos sekcijos radiatorius yra didesnis, labiau matomas, tačiau užtikrina optimalesnį energijos panaudojimą ir šildymo efektyvumą.
Armatūra - maži, bet reikšmingi dalykai
Radiatorius galima prijungti prie šildymo sistemos keliais būdais. Vienas jų tai kai vamzdžiai prijungiami tiesiogiai prie radiatoriaus – tai paprasta ir pigu, tačiau nerekomenduojama nes neturėsite galimybės reguliuoti šildymo intensyvumo, o avarijos atveju, pvz. prakiurus radiatoriui, teks išjungti šildymą visam pastatui. Kiti du būdai tai pajungiant per uždaromąją arba reguliuojamąją armatūrą (termostatiniai vožtuvai).
Uždaromoji armatūra ypatinga tuo, kad avarijos arba remonto atveju, galima užsukti vandenį ir išjungti šį vieną konkretų radiatorių, neatjungiant šildymo kituose kambariuose. Toks būdas naudojamas tik esant individualiai šildymo sistemai arba daugiabučiuose su taip vadinama dvivamzde sistema, kur vieno radiatoriaus atjungimas neužkerta kelio vandens cirkuliavimui sistemoje.
Reguliuojamoji armatūra, leidžia reguliuoti šildymo intensyvumą, o esant avarinei situacijai – užsukti vandenį ir išjungti šį vieną radiatorių.
E-aquajazz.lt elektroninės parduotuvės asortimente rasite jau per daug metų profesionalų atrinktą, ir klientų įvertintą asortimentą: šildymo katilai: dujiniai, elektriniai, skysto kuro, granuliniai, kieto kuro; šilumos siurbliai: oras/oras, oras/vanduo, geoterminis; grindinis šildymas, kondicionieriai, boileriai, rekuperatoriai, kaminai, gyvatukai ir kita šildymo ir santechnikos įrangą.
Rinkitės, konsultuokitės ir mėgaukitės geriausiu rezultatu.